Isı Gider Paylaşımı

Isı Gider Paylaşımı

lora lorawan atlas sayaç ultrasonik kalorimetre iot

Nasıl Çalışıyor? Dairelerinizde kurulu olan Isı Sayaçları GSM modem yardımıyla okunarak, sunucu bilgisayara bildirilir. Tüketim değerleri dairelere göre paylaştırılarak faturalandırılır. Kurulum Nasıl Yapılıyor? Teknik ekibimizin yaptığı keşfin ardından kurulum için gün belirlenir. Belirlenen gün ve saatte gerekiyorsa sayaçların adreslenmesi ve yine gerekli olan durumlarda bağlantısı yapılarak uzaktan okunması için devreye alınır. Test için okumalar yapılır. Gerekli işlemlerin ardından sayaçlarınız artık düzenli olarak sunucu tarafından okunur ve web üzerinden izlenebilir hale gelir.

İlk faturalandırma ne zaman yapılıyor?

Sayaçların okunma tarihlerine göre, Yakıt giderlerinin faturalandırıldığı tarihe göre veya belirleyeceğiniz bir tarihe göre faturalandırma yapabilirsiniz. İlk faturayı düzenlemek istediğiniz tarihte Yönetici girişi yaptıktan sonra faturalandır butonuna basmanız yeterlidir. Düzeltme gerektiği hallerde eğer yeni bir fatura düzenlememişseniz cari dönemin faturasını silebilir, sildiğiniz faturayı geri çağırabilir, yazdırabilir, mail ile gönderebilir ya da sitemiz üzerinden ilan edebilirsiniz.

Kurulum Maliyeti Yok

Herhangi bir program kurulumu olmadan , işletme ve operasyonel maliyetlerden kurtularak bulut ortamında güvenle ve zahmetsizce ısı gider maliyetlerinizin paylaştırılması sağlanır.

Endeks Okuma

Binada bulunan tüm ısı ve su sayaçları polarite farkı olmadan tek bir kablo ile birbirine ve yine yukarıdan aşağı tek bir kablo ile birleştirilir. Atlas M-Bus konvertöre bağlanır. Hat üzerinde yer alan M-Bus özellikli bütün sayaçlar GSM terminal aracılığıyla www.payolcer.com sitesi üzerinden paylaştırılır. M-Bus sistemi ile sorgulanan sayaçlara ait tüm endeks bilgileri M-Bus hattı üzerinden bilgisayar programına aktarılır. Aktarılan bu bilgiler, Atlas Isı Gider Paylaşım Programında işlenerek her bir sayaca ait bağımsız bölümün ısı gider bildirimleri oluşturulur.

hello