Kablosuz Okumaya Uygun RF ( LoRa ) Sayaç Satışı

Kablosuz Okumaya Uygun RF ( LoRa ) Sayaç Satışı

lora lorawan atlas sayaç ultrasonik kalorimetre iot

KABLOSUZ İLETİŞİM SİSTEMLERİ

Kablosuz sayaç okuma sistemleri EN-13757 standardına uygun olarak elektrik, gaz ve su sayaçlarının verilerinin uzaktan okunmasını ve tek bir merkezde toplanmasını sağlar. Kablolu M-Bus sistemlerine alternatif olarak geliştirilen kablosuz sayaç okuma sistemlerinde, sayaçlardan gelen veriler bir el terminali ya da bir istasyon aracılığı ile okunup merkeze bildirilir. Okuma ve faturalandırma işlemleri veriler toplandıktan sonra bir merkezde yapılmaktadır. Kablosuz sayaç sistemlerinde kablolardan ve dönüştürücü birimlerden kaynaklanan problemler yaşanmamaktadır.

LORA NEDİR ?

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things, IoT) uygulamalarının son on yılda tüm dünyada büyük hızla yayılmasıyla birlikte, verilerin uzak mesafeye güvenilir ve düşük güç tüketimiyle aktarılması önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir. Son dönemde ise bu ihtiyaca cevap verebilecek haberleşme teknolojilerinde önemli gelişmelere tanık oluyoruz. Bu gelişmelerin başında ise, LoRa, Sigfox, NB-IOT gibi, düşük bit oranlarındaki verinin uzun mesafelere düşük güç tüketimiyle aktarımını sağlayan kablosuz haberleşme teknolojilerinin ortaya çıkışı geliyor.

lora atlas sayaç kalorimetre

Bu teknolojiler arasında en fazla yaygınlık kazanan LoRa, Long Range (Uzun Mesafe) kelimelerinin ilk hecelerinden oluşan, WiFi ve kablolu haberleşme gibi rakip teknolojilere göre çok daha uzun mesafede iletişim sağlayan, ve bunu radyo frekanslarını kullanarak gerçekleştiren bir modülasyon tekniğidir. LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) ise bölgesel, ulusal veya küresel ölçekte bir ağ üzerinde kablosuz olarak çalışan ürünlere yönelik tasarlanmış, düşük güçlü geniş alan ağı belirtimidir.

hello